Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Artykuły

Spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej

2013-04-18
Redakcja|

Upowszechnienie kształcenia średniego i wyższego

W dobie gospodarki opartej na wiedzy, w której nie dominuje już przemysł, ale usługi, zaczęło rosnąć znaczenie kształcenia ogólnego i uniwersyteckiego. Wzrost popularności wykształcenia średniego i wyższego nie jest wyłącznie Polską specyfiką, proces ten obserwujemy na całym świecie. Dla przykładu można wskazać, że liczba studentów na świecie wzrosła z niecałych 30 mln w latach 70. do ponad 150 mln. Największej intensywności proces ten nabrał od 2000 roku. Zwiększanie się liczby studentów ma miejsce w Europie i Ameryce Północnej, ale duży przyrost dotyczy również tych części świata, w których poziom edukacji dotychczas był znacząco niższy. W Europie przeważająca część młodzieży kończy szkoły średnie, a coraz powszechniejsze staje się zjawisko podejmowania studiów wyższych przez ponad połowę absolwentów szkół średnich.

2013-04-09
Dorota Moroń|

Aktywne starzenie się a praca zawodowa (Część I)

2013-04-05
Marta Makuch|

Bieda, bezdomność i wykluczenie społeczne – jak im zaradzić?

2013-04-03
Redakcja|

Zmiany w obszarze szkolnictwa wyższego

2013-03-11
Dorota Moroń|

Potencjał trzeciego sektora w Polsce

2013-02-21
Dorota Moroń|

Młodzi na rynku pracy. Diagnoza współczesnych problemów

W sytuacji gorszej koniunktury w gospodarce częściej zwraca się uwagę na kwestie ekonomiczne i społeczne. Bez wątpienia taką bolączką są obecnie problemy na rynku pracy, szczególnie ludzi młodych. Słyszymy określenia i zwroty: „plaga bezrobocia”, „wykształceni bez pracy", „stracone pokolenie”. Czy to jedynie hiperbola dziennikarska? Obserwujemy bardzo destrukcyjny dla młodego pokolenia skutek załamania gospodarczego. Opracowanie jest analizą sytuacji w państwach Unii Europejskiej, w szczególności Polski. Jest próbą zastanowienia się nad przyczynami, ale i skutkami aktualnych procesów z wykorzystaniem głównych mierników rynku pracy.

2013-02-14
Marta Makuch|

„Mądre pomaganie” czyli pomoc społeczna inaczej

2013-02-06
Redakcja|

Prawne ramy funkcjonowania organizacji non profit

2013-01-25
Dorota Moroń|

Państwowe podmioty polityki społecznej

2013-01-18
Katarzyna Zamorska|
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X