Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Strona główna »Kadry pomocy społecznej »Archiwum » Czy można zatrudnić w OPS osobę, która ukończyła studia socjologia? Czy zobowiązanie do podjęcia i podjęcie studiów podyplomowych o specjalności praca socjalna nada powyższej osobie uprawnienia do uzyskania zawodu pracownik socjalny?

Czy można zatrudnić w OPS osobę, która ukończyła studia socjologia? Czy zobowiązanie do podjęcia i podjęcie studiów podyplomowych o specjalności praca socjalna nada powyższej osobie uprawnienia do uzyskania zawodu pracownik socjalny?

Kinga Carska|
2012-07-16 12:50:29

Aby uzyskać status pracownika socjalnego, nie jest wymagane posiadanie wyższego wykształcenia o kierunku praca socjalna, gdyż wymóg takowy jest jedynie jedną z trzech możliwości uzyskania statusu pracownika socjalnego. Jeżeli kandydat posiada wykształcenie wyższe o kierunku i specjalizacji socjologia, to spełnia jeden z tych warunków, o których mówi cytowana ustawa.

Dziękujemy za zainteresowanie publikacjami na prawosocjalne.pl.
W celu pełnego korzystania z portalu zarejestruj się lub zaloguj.
Powrót do poprzedniej strony
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X