Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Strona główna »Redakcja portalu »Nasi autorzy » Wojciech Maciejko

Wojciech Maciejko

Wojciech Maciejko –doktor nauk prawnych, adwokat, radca prawny, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie, adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu. W latach 2003–2011 był asystentem sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego, w latach 1999–2003 pracował w organach samorządu terytorialnego i w urzędzie wojewódzkim. Jest wykładowcą Podkarpackiego Forum Pomocy Społecznej w Rzeszowie, skupiającego kierowników ośrodków pomocy społecznej z obszaru województwa podkarpackiego.

Specjalizuje się w dziedzinie pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Jest autorem komentarzy do regulujących je ustaw. Obecnie prowadzi własną kancelarię w Łańcucie, obsługującą ośrodki pomocy społecznej i urzędy gmin (miast). Prowadzi postępowania sądowoadministracyjne, prokuratorskie, przed Rzecznikiem Praw Obywatelskich i Rzecznikiem Praw Dziecka, mające na celu eliminację niekorzystnych dla ośrodków pomocy społecznej i urzędów gmin decyzji wydawanych przez Samorządowe Kolegia Odwoławcze.Powrót do poprzedniej strony
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X