Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Strona główna »Redakcja portalu »Nasi autorzy » Stanisław Nitecki

Stanisław Nitecki

Stanisław Nitecki– profesor nadzwyczajny doktor habilitowany, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie prawa pomocy społecznej. Pełni funkcję sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, jest pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, prowadzi ponadto szkolenia m.in. dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Przez wiele lat był członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.

Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego. Od wielu lat zajmuje się problematyką pomocy społecznej. Autor publikacji Świadczenia rodzinne. Procedury i tryb przyznawania oraz Świadczenia z funduszu alimentacyjnego i dodatki mieszkaniowe. Procedury i tryb przyznawania. Współautor m.in. Praktycznego komentarza do ustawy o pomocy społecznej, Komentarza do ustawy o pomocy społecznej, Wzorów decyzji administracyjnych w sprawach pomocy społecznej oraz Prawa do pomocy społecznej w polskim systemie prawnym.Powrót do poprzedniej strony
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X