Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Strona główna »Prawo socjalne »Pomoc społeczna »Zasady przyznawania świadczeń » Przyznanie i wypłata zasiłku stałego w świetle terminowego orzeczenia o niepełnosprawności

Przyznanie i wypłata zasiłku stałego w świetle terminowego orzeczenia o niepełnosprawności

Rafał Czarnecki|
2013-07-04 11:54:09

Zasiłek stały stanowi jedną z podstawowych form pomocy społecznej. Reżim prawny tego świadczenia został określony treścią art. 17 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2013, poz. 182 z późń. zm. – dalej u.p.s.). Zgodnie z przytoczonym przepisem, przyznawanie i wypłacanie zasiłków stałych stanowi zadanie własne gminy o charakterze obowiązkowym. Przepis ten determinuje charakter prawny przedmiotowego świadczenia w sposób bezwzględny, tak więc pozbawiony jest on możliwości uznania organów przyznających tego typu pomoc. Wskazać jednak należy, że takie ujęcie nie odnosi się do badania i oceny przesłanek formalnych na podstawie, których zasiłek ten jest przyznawany.

Dziękujemy za zainteresowanie publikacjami na prawosocjalne.pl.
W celu pełnego korzystania z portalu zarejestruj się lub zaloguj.
Powrót do poprzedniej strony
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X