Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Strona główna »Kadry pomocy społecznej »Kadry i płace » Kilka uwag na temat dofinansowania wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Kilka uwag na temat dofinansowania wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Iwona Sierpowska|
2013-07-08 10:35:14

Okres urlopowy to czas, w którym pracownicy często otrzymują wsparcie w ramach prowadzonej przez pracodawców zakładowej działalności socjalnej. Pomoc przyjmuje zwykle formę pieniężną i sprowadza się do wypłaty świadczenia urlopowego lub dofinansowania wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W praktyce zdarza się, że świadczenia te są utożsamiane, co niewątpliwie jest błędem. Powód takiego stanu rzeczy leży w objęciu tych form pomocy jednym aktem prawnym – ustawą z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 592), dalej u.z.f.ś.s. Ponieważ świadczenia urlopowego nie mogą wypłacać pracodawcy działający w sferze budżetowej, jego analiza wydaje się w tym miejscu zbędna.

Dziękujemy za zainteresowanie publikacjami na prawosocjalne.pl.
W celu pełnego korzystania z portalu zarejestruj się lub zaloguj.
Powrót do poprzedniej strony
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X