Wpisz swój adres e-mail, a będziesz dostawać "co nowego w prawosocjalne.pl"

Strona główna »Prawo socjalne »Pomoc społeczna »Zasady przyznawania świadczeń » Dysproporcja między udokumentowanym dochodem, a sytuacją majątkową (wybór źródeł)

Dysproporcja między udokumentowanym dochodem, a sytuacją majątkową (wybór źródeł)

Stanisław Nitecki|
2013-08-28 09:54:36

Pomoc społeczna w Polsce oparta jest o zasadę pomocniczości. Zasada ta zakłada, że świadczenia z pomocy społecznej przyznawane są osobom i rodzinom, które przy wykorzystaniu własnych zasobów, możliwości i uprawnień nie są w stanie przezwyciężyć trudnej sytuacji życiowej, w której się znajdują. Oznacza to, że nie każda osoba lub rodzina dysponująca dochodami uprawniającymi do otrzymania świadczenia takie dostanie, ponieważ będzie to uzależnione od oceny jej sytuacji majątkowej. Osoba lub rodzina ubiegająca się o przyznanie świadczenia w pierwszej kolejności zobowiązana jest do wykorzystania własnych zasobów majątkowych, a dopiero wówczas, gdy będą one niewystarczające, będzie mogła w sposób skuteczny domagać się przyznania stosownego świadczenia.

Dziękujemy za zainteresowanie publikacjami na prawosocjalne.pl.
W celu pełnego korzystania z portalu zarejestruj się lub zaloguj.
Powrót do poprzedniej strony
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X